درباره گروه فراز

لوگوی گروه دوچرخه سواری فراز

گروه دوچرخه‌سواری فراز

فراز در لغت به بلندترین نقطه کوه یا همان قله گفته می‌شود. از آنجا که اعضای اولیه گروه فراز اعضای سایت بایک۲۰ بودند، اولین برنامه‌ها و گردهمایی‌های اعضای گروه در ابتدا با نام گروه بایک۲۰ انجام می‌شد و بیشتر شرکت‌کنندگان در برنامه‌ها را دوچرخه‌سواران ساکن شرق تهران تشکیل می‌دادند. طرح اولیه گروه فراز در اواسط سال ۹۱ مطرح گردید و پس از انتخاب نام و شرایط اولیه در همان زمان، گروه فراز تاسیس شد.

هدف اولیه گروه فراز علاوه بر تمرینات منظم اعضا، ترویج فرهنگ دوچرخه‌سواری و آموزش صحیح آن به افراد علاقمند و تازه وارد به این عرصه بود.

از دیگر اقدامات گروه دوچرخه‌سواری فراز، مشاوره فنی در زمینه خرید، تعمیر و نگهداری دوچرخه‌های کوهستان می‌باشد. در این زمینه با تکیه بر دانش و تجربه اعضای مجرب گروه بصورت حضوری در برنامه‌ها و یا غیر حضوری از طریق ایمیل و سایت این مهم انجام می‌شود.

از جمله دغدغه‌ها و علاقمندی‌های اعضای گروه فراز، طبیعت و محیط زیست است. در این راستا در وهله اول همه برنامه‌های گروه فراز بصورت پاک اجرا می‌شود و نه تنها هیچ آلاینده‌ای به محیط زیست اضافه نمی‌شود بلکه تا حد توان عمل پاکسازی محیط زیست نیز انجام می‌شود. همچنین بسیاری از برنامه‌ها و سفرهای اعضای گروه در راستای آشنایی با محیط زیست مناطق مختلف ایران عزیز انجام می‌شود.

اهداف گروه دوچرخه‌سواری فراز

  • پذیرش اعضا بصورت اعضای دائمی و موقت: افراد غیر عضو می‌توانند در برنامه‌های عمومی گروه فراز که معمولاً در سایت فراز و همچنین در سایت بایک۲۰ اعلام می‌شود شرکت کنند. پس از آن و در صورت تمایل به عضویت دائمی و تایید مدیران گروه فراز و پرداخت حق عضویت، به عضویت دائمی گروه درآیند. حق عضویت فقط به منظور انجام امور گروه اخذ می‌شود و جنبه انتفاعی ندارد. ضمناً فقط اعضای دائم گروه به برنامه‌های خاص و تورها دعوت خواهند شد. همچنین اعضای دائمی برای خرید دوچرخه و لوازم جانبی از امکانات و شرایط ویژه‌ای برخوردار خواهند بود.
  • تالیفات: تالیف مقالات، مطالب مفید و مورد نیاز در زمینه دوچرخه‌سواری کوهستان ، گزارش‌ها تورها در سایت رسمی گروه فراز و همچنین در انجمن دوچرخه سواری بایک۲۰
  • اجرای تورهای دوچرخه‌سواری: لیست تورهای آینده گروه را می‌توانید در بخش تورها مشاهده کنید.
  • مشاوره خرید: برای مشاوره خرید دوچرخه و لوازم جانبی می‌توانید بصورت حضوری در برنامه‌ها حاضر شده و از مشاوره متخصصین گروه فراز استفاده کنید و یا از طریق بخش تماس با ما، با ما در تماس باشید.

با ما همراه باشید.